Aşırı Adet Kanaması Doğal Tedavi

  • 16 Şubat 2018
  • 363 kez görüntülendi.
Aşırı Adet Kanaması Doğal Tedavi

Tıptaki adı menoraji menstrual olan aşırı adet kanaması, çok ağız bir şekilde husule gelen ve şiddetli ağrılara da sebebiyet veren bir rahatsızlıktır. Aşırı adet kanamasının doğal tedavi yöntemleri ile bu soruna dur demek mümkün.

Adet görmek, her sağlıklı kadın için normal vücut olgusudur. Ancak adet kanamasının çok az olmasıyla birlikte çok aşırı derecede görülmesi bir sorunu işaret etmektedir. Üstelik aşırı adet kanaması tek başına bir sorun olduğu gibi, başka sorunların da tetikçisi olabiliyor.

Aşırı adet kanaması olan kadınlar kansızlık, depresyon, nefes darlığı ve halsizlik gibi şikayetler kendini göstermektedir. İşte bu soruna dur demenin, doğal yöntemleri sizlerle.

Aşırı adet kanaması için doğal tedavi yöntemleri

Kırmızı toz acı biber

Aşırı adet kanamasını durdurmak ve problemden kurtulmak için kırmızı toz acı biber tüketmeyi deneyebilirsiniz. Aşırı adet kanamasında 1 bardak sıcak suya 1 tatlı kaşığı toz acı biber ve biraz bal ekleyerek adet döneminde günde 2-3 bardak içilmelidir.

Tarçın

Aşırı adet kanamasını azaltmada çok etkili olan doğal tedavi yöntemlerinden biri de tarçındır. Tarçın ise bir bardak sıcak suya bir tatlı kaşığı toz halde konulmalı ve karıştırılıp demlemeye bıraktıktan sonra içine bal ekleyerek adet kanamasının olduğu günlerde 2 kez içilmelidir.

Soğuk kompres

Aşırı adet kanamasından şikayetçi olan kadınlara doğal tedavi yöntemlerinden birisi de soğuk komprestir. Karın bölgesine uygulanacak soğuk kompres, kanamanın şiddetini azaltır. Su torbasının içini soğuk su ile doldurun ve 15-20 dakika karnınızda bekletin.

Elma sirkesi

Hormonal dengeyi sağlamada çok etkili olan sirke, bir tatlı kaşığı kadar bir bardak suya eklenmeli ve aşırı adet kanamasının olduğu günlerde 3 kez içilmelidir.

Zencefil

Şifalı bitkilerden olan zencefil de, aşırı adet kanamasının bitkisel tedavisi için kullanılabilecekler arasındadır. Bal ile tatlandırarak içeceğiniz zencefil çayı, kanamanın şiddetini azaltacaktır. 1 bardak suya biraz zencefil tozu atın ve bir kaç dakika kaynatın, demlemeye bırakın ve günde 3 bardak adet günlerinde için.

Kekik çayı

Ağır adet kanamalarına kekik çayı da iyi gelir.1 bardak kaynar suya 1 yemek kaşığı kekik yaprağı atıp 10 dakika demleyin ve adet günlerinde için.

Aşırı Adet Kanaması Doğal Tedavi

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ