Abiye etek modelleri

  • 16 Şubat 2016
  • 1.778 kez görüntülendi.
Abiye etek modelleri

Abiyelerdeki en önemli detayı oluşturan etekler, değişik tarzlarda karşımıza çıkabilmektedir. En çok tercih edilen abiye etek modellerinden bahsetmek gerekirse:

Prenses etekler:

Aşırı kabartılmış bu etekler, masalları andırdığından ismi prenses etek olarak seçilmiştir. Tül yahut kumaşla kabartılan etekler, kumaş kullanımında tek renk, tül kullanımında ise farklı renk kombinleriyle oluşturulabilmektedir. Özellikle son zamanlarda, turkuaz, mor ve mavi tüller kullanılarak kabartılmış prenses etekler, abiye modelleri için de vazgeçilmez olmuş, sıra dışı bir görünüm sağlamıştır. Farklı zıt iki renk kullanılarak da kabartılan prenses eteklerin yanı sıra, daha sade pudra, camgöbeği gibi renklerle oluşturulan prenses etekler özellikle straplez bir üstle tasarlandığında abiyeye muhteşem bir hava katmakta.

Balık kesim etekler:

Balık kesimle tasarlanmış, yani, diz üstü dar ve diz itibariyle genişleyen etekler de abiye modellerinin vazgeçilmezi. Özellikle payetli bir üstle kombin edildiğinde abiyeye denizkızı giysisiymişçesine hava veren bu etek modelleri, daha çok turkuaz, siyah, koyu kırmızı, mor gibi renklerde en iyi sonucu vermektedir. Genişleyen kısımları tülle kabartılmış balık kesim eteklerin de sıra dışı bir görünüm isteyen bayanlar için uygun olabileceği bu etekler, üst kısımda gerdan ve omuz bölgesini açıkta bırakacak şekilde kombin edilir.

Payet etekler:

Tüm kumaşın küçük pullarla yani payetlerle işlendiği payet abiye etek modelleri de ihtişam ve görkemli tercihler yapan kadınlar için tasarlanıyor. Özellikle altın, gümüş renkli pulların kısa ve dar eteklerle kullanımı, üst kısmın ise görece bol bırakılması ve askılı dizaynıyla abiye modellerine şıklık katıyor.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ