60’lı Yılların Modası ve Makyajı

  • 09 Kasım 2016
  • 412 kez görüntülendi.
60’lı Yılların Modası ve Makyajı

Bir dönemin fırtınalar estiren modası halen daha günümüzde trend kalmaya devam ediyor. Bu yazıda 60’lı yılların sıklıkla tercih edilen saç modellerinden kıyafet seçimlerine kadar özelliklerine değineceğiz ve günümüzde nasıl uyarlanacağından bahsedeceğiz.

EYELİNER VE NUDE RUJ: 60’lı yıllara bakıldığında en çok ortaya çıkan unsurlar kuyruklu eyelinerlı gözler ve nude dudaklar olmaktadır. O dönemlerin gözde isimlerinin başında gelen Audrey Hepbrun’in tarzı göz önünde bulundurulursa özellikle Retro tarzda makyaj tekniklerinin uygulandığı gözlemlenir. Gözlerdeki etkiyi artırması için likit eyeliner en çok kullanılan ürünlerden biridir. Kullanımı her ne kadar zor olsa da kullandıkça kadınların elinin alıştığı yorumlarda görülür. Eğer, 60’lı yılların esintilerini üzerinizde taşımak istiyorsanız, ruj seçimlerinde soluk renkler başta gelmelidir. Özellikle, ruj uygulamadan önce dudaklara fondöten uygulanırsa, dudak renginin nötrlenmesi sağlanır ve nude tonlarda bi görünüm elde edilir.

KABARIK VE İRİ SAÇLAR: 60’lar döneminde saçlarda sıklıkla rastlanan kabarıklık ve iri buklelerdir. Bu nedenle dönemin modasını yansıtmanın bir diğer adı bol bol krepe yapmak demektir. Saçların gerek açık bırakıldığında, gerek at kuyruğu yapılmasında her zaman muhakkak saçların tepesinin kabarık olduğunu görürüz. Ancak saç yapınız oldukça sönük kalıyorsa, bu tür saç modellerini uygulamadan önce hacimlendirici ürünlerden yardım alabilirsiniz.

BEBE YAKA MODELLER: Günümüzde o dönemlerle anılan bebe yakalı gömlekler ve elbiseler yeniden aynı etkiyi yakaladı. Dönemin yansımalarını taşımak isteyen kişiler mutlaka bu bebe yakalı kıyafetlerden dolabında bulundurmalı elinde yoksa bile bebe yaka kolyeler ile kombinlerini tamamlamalıdır.

MİNİ ETEKLER: Zamanın modasından günümüze kadar en çok yerini korumuş olan kıyafetler de mini etekler olacaktır. Geçmiş yıllarda parlak renkteki uzun çizmelerle tamamlanan mini etekleri günümüzle opak çorapla tercih ederek trendi yakalamak mümkündür.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ