06 Mayıs’da Vizyona Giren Filmler

  • 30 Nisan 2016
  • 411 kez görüntülendi.
06 Mayıs’da Vizyona Giren Filmler

Kaptan Amerika: Kahramanların Savaşı – Captain America: Civil War

Kaptan Amerika filminin 3 seri si olan Kahramanların Savaşı filmi aksiyon filmi severlerin uzun süredir beklediği filmlerden birisi. Ülkemizde 06 Mayıs 2016 tarihinde vizyona girecek olan filmin konusu şu şekilde.

Bir önceki film olan Ultron Çağı’ndan sonra maddi manevi ABD hükümetine büyük hasarlar veren Yenilmezler oluşumu bu süreçten sonra hükümetten daha az hoşgörü ve destek alır duruma gelir ve sadece zorunlu anlarda ihtiyaç duyulduklarında ortaya çıkacakları bir sistem şekiline getirilirler.

Tam bu sıralarda eskilerden gelen Kaptan Amerika’nın dostu Bucky’nin başı beladadır ve Kaptan Amerika’ya ona yardım etmemesi için uyarırlar. Kaptan Amerika bu uyarıyı dinlemez ve Yenilmezler 2 gruba ayrılırlar Kaptan Amerika’nın liderliğini yaptığı ve başı çektiği Bağımsızlar ve Iron Man’ın ile hükümeti destekleyenler olarak. Aralarında büyük bir kavgaya tutuştukları esnada ortaya hiç hesapta olmayan ve nereden çıktığı bilinmeyen bir düşman daha çıkar.

Devamını fragmanlarda izleye bilirsiniz.


 

İşkence Odası – Martyrs

10 yaşındaki küçük çocuk Lucie uzun zaman gözlerden ırak ve ıssız bir depoda rehin tutulur ve çeşitli işkencelere maruz kalır. Fırsatını bulduğunda kaçtıktan sonra polis yeterli delil bulamadığından Lucie’yi bir yetim haneye yerleştirirler. Yetimhanede Anna diye bir arkadaş edinir fakat Lucie yıllar da geçse kendisine o kabus gibi zamanları yaşatanları hiçbir zaman unutamaz ve peşlerine düşer. Araştırlamar sonrasında gerçeğe yaklaştıkça Lucie ve arkadaşı Anna kendilerini hiç beklemedikleri büyük bir çıkmaz içinde bulurlar.

Devamını fragmanda izleye bilirsiniz.

 

Çöl Kraliçesi – Queen Of The Desert

Biyografı dalındaki bu filmimiz modern Irak ve Ürdün devletlerinin kuruluşu sırasında yardımı olan gezgin, yazar, kaşif, arkeolog ve kartograf olan ve İngiliz İmparatorluğu adına görevde olan ateşe Gertrude Bell’in kurulan devletin ilk kralları olan Kral Faysa ve Kral Abdullah seçilmesine yardımcı olmuştur.

Devamını fragmanda izleye bilirsiniz.

 

Sonsuzluk Teorisi – The Man Who Knew Infinity

Fakir bir ailenin çocuğu olarak Madras’da dünyaya gelmiş ve büyümüş olan aynı zamanda hiç iyi bir eğitim alamamasına rağmen matematiğe büyük bir ilgi duyan Srinivasa Ramanujan bir gün tüm çalışmalarını Cambridge Üniversitesi’ne gönderir ve hayatı tamamen değişir.

Çalışmalarını çok beğenen G.H. Hardy, bu genç dâhiyi üniversitede görmek istediğinden davetiye gönderir.

Tüm ömrünü geçirdiği ülkesini sevdiklerini ve en önemlisi sevdiği kadını geride bırakarak İngiltere’ye giden Ramanujan hiç alışık olmadığı bir ortama alışmanın zorluğunu yaşarken aynı zamanda o sıralarda 1.Dünya Savaşı nedeniyle ülkedeki hiç hoş bakmayan İngilizlerle de baş etmek zorundadır ve aslında akademik hayata da alışık olmadığından çok büyük zorluklar yaşamaktadır.

Film, 1991’de Robert Kanigel’in yazdığı biyografik romandan uyarlandı.

Devamını fragmanlarda izleye bilirsiniz.

 

Ankara Yazı Veda Mektubu

12 Eylül 1980 askeri darbesinde yaşanan bir olayı anlatan Ankara Yazı Veda Mektubu filminde o dönemde hiç işlemediği bir sucu yapılan işkenceler sonucu kabul eden ve sonrasında hakkında idam kararı alınan Mustafa Pehlivanoğlu’nun hayatını anlatmaktadır.

İdam kararından sonra ailesi onu cezaevinden kaçırmak için yapılan planlar o dönemin koşullarıyla beyazperde de izleyiciyle buluşuyor.

Devamını fragmanlarda izleye bilirsiniz.

 

5 Dakkada Değişir Bütün İşler

Bu haftanın komedi filmlerinden olan 5 Dakkada Değişir Bütün işler filminin yönetmenliğini Orçun Benli yaptı.

Film, Cihan’ın bahiste kazandığı paraları pavyonda harcamak isteyen 3 kafadar Sedat, Harun ve Cihan’in pavyonda kafayı tamamen bulduktan sonra önlerine gelen hesabı Cihan’in kazandığı para ile ödeyemeyeceklerini anladığı zaman başlarından geçen olayları komik bir dilde beyazperdeye de anlatıyor.

Devamını fragmanlarda izleye bilirsiniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ