Yüz şekline göre saçı nasıl ayırmalı?

  • 11 Mart 2016
  • 1.410 kez görüntülendi.
Yüz şekline göre saçı nasıl ayırmalı?

Her yıl değişen saç modası bayanların her zaman dikkat ettikleri arasında. Kuaförlere gittiğinizde kuaförler saçlarınızı ne tarafa doğru taradığınızı soruyorlar öyle değil mi? İşte bu durumda yüz şekline göre saçı nasıl ayırmalı gibi soruların yanıtları ön planda tutulmalıdır. Saçınızın önünde yaptığınız ayrımın, yüz şekline göre uyumlu olması gerektiğini unutmamak gerekiyor. Her ne kadar bu konuda kuaförler bilgi sahibi olsa da, kendinizin de bilinçli olarak saçlarınızı ayırmanız önemli olacaktır.

Uzun yüzler için

Yüz yapısı uzun olan kişilerin tercih etmesi gereken saç şekli, geriye doğru taranması gereken ve ıslak görünümlü saç modeli olabilir. Yüze düşen saçlar yüzü daha uzun gösterebileceğinden dolayı, geriye doğru taramak her zaman önemlidir. Maskülen saç tarzının uzun yüzlü kişiler için uygun olduğunu bilmeniz gerekiyor.

Yuvarlak yüzler için

Yine yüz şekline göre saçı nasıl ayırmalı sorularını, yuvarlak yüz yapısına sahip olan kişiler soruyor olabilir. Bu yüz hatlarına sahip olanlar ise, ortadan ayrılmış ise modeline aslında pekte sıcak bakması önerilmez. Yine de kullanmak istiyorsanız eğer, hacimli bir saç modeli tercih etmeniz gerekiyor. Yuvarlak yüzler için yanaklarınızı biraz kapalı tutan dalgalı saç modeli daha uygun görülecektir. Hem uzunluk katabilmek hem de dengeli görünebilmek için, bu saç modeli tercih edilebilir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ