Yapılmaması gereken saç yıkama hataları

  • 20 Mart 2016
  • 503 kez görüntülendi.
Yapılmaması gereken saç yıkama hataları

Herkes saçlarının daha sağlıklı olmasını ister fakat bunun için yaptığı çok hata vardır. Özellikle de duş alırken yapılan hatalarınızı düzeltince sağlıklı saçlara sahi olmanız mümkün olacaktır. İlk başta bilinmesi gereken sıcak su ile duş almak hem saçlarımız hem de cildimize zarar vermektedir. Kuru saç ve cilde sahip olmamak için duşta kullandığınız suyun çok sıcak olmasından kaçınmalıyız mümkün olduğunca soğuk su ile duş almak saçlarımız için çok iyi gelen bir harekettir.

Hepimizin yaptığı hatalardan biri

Bayanların çoğunun yaptığı saç kremi kullanımı yapılmaması gereken saç yıkama hataları arasında yer alır. Bu hata saç kreminin saça nüfus etmesini beklemeden durulama hatasıdır. Saç kremlerini kullanırken 5-6 dakika beklemek gerekir. Daha sonra tarayarak durulanmalıdır. Böylece daha ipeksi ve yumuşak saça sahip olunabilir. Saçlarımızı durularken de saçlarımıza hassas davranmamız gerekiyor. Sert bir şekilde saçlarımızı yıkamak saç köklerine zarar verir ve belki saç kopmalarına sebep olursunuz.

Havlu yerine bir tişört kullanabilirsiniz

Saçlarımızı yıkarken çok büyük hatalar yapıyoruz ve bazen bunun farkına bile varmıyoruz. Bu yapılmaması gereken saç yıkama hataları arasında saçlarımızı kurulamak vardır. Herkesin yaptığı duştan sonra saçlarını havlu ile sert bir şekilde kurulamak saçlarınızın kopmasına sebep olan en büyük etkendir. Bu sorunun yaşanmaması için havlu yerine kullanacağınız bir tişört olabilir. Tişört daha yumuşak olduğu için saçlarınıza zarar vermeden kurulamanıza yardımcı olacaktır.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ