Yanmış Saçlara Nasıl Bakım Yapılır?

  • 13 Nisan 2016
  • 600 kez görüntülendi.
Yanmış Saçlara Nasıl Bakım Yapılır?

Saçların boyadan, düzleştiriciden veya fön makinası gibi ısılı cihazlardan zarar görerek uçlarının yay gibi esnek olup kıvrılmaya başlaması ve bu kıvrılmalar sonucunda da kopmaya başlar. Böyle can sıkıcı olayın çabuk atlatılması için saçlarımıza çok büyük özen gösterip düzenli bakım uygulamamız gerekmektedir. Yanan saçlarımızı eskisi gibi sağlıklı haline kavuşturabilmemiz için hazır maskelerden ziyade kendimiz evde kolayca maske hazırlayarak saça bir bakım maskesi uygulayabilirsiniz. Üstelik evde hazırlayacağınız bu bakım maskesinin yapılışı da oldukça kolay. Yanmış saçlarımızı eski sağlığına kavuşturmada en etkili çözüm yollarından biri yumurta maskesidir.

Yanmış Saçlara Nasıl Bakım Yapılır

Bir adet yumurtaya 5 kaşık Hindistan yağı ekleyerek karıştırıyoruz ve hazırladığımız karışımı saç köklerinden başlayarak saç uçlarına doğru masaj yaparak sürüyoruz. Saçlarımızın tamamına sürdükten sonra 30 dakika kadar bekletiyoruz saçımızda ve sonrasında saçlarımızı ılık su ile durulayarak yıkıyoruz. Bu maskeyi saçımıza her gün uyguluyoruz ve gün geçtikçe özellikle saç uçlarında bulunan yanıkların geçtiğini görmüş oluyoruz. Eğer yumurta sizde alerjik bir tepki gösterirse Aloe vere maskesini uygulayabilirsiniz.

Aloe vere saç yanıklarının gitmesinde kullanılan diğer bir yöntemdir.2 çay kaşığı aloe verajelinin, 2 çay kaşığı bitkisel gliserini ve son olarak 4 yemek kaşığı avokado yağını karıştırıyoruz ve yine yumurta maskesinde olduğu gibi hazırladığımız karışımı saç köklerinden saç uçlarına doğru masaj yaparak sürüyoruz. 25 dakika sonra saçlarımızı bu sefer şampuan ile yıkıyoruz ve bu maskeyi her gün saçlarımıza uygulayarak yanıklarımızdan kurtuluyoruz….

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
  1. Leyla dedi ki:

    yanmış saçlarıma keratin maskesi uygulayarak onardım. Doa kozmetiğin keratinli maskesi katkısız ve doğal. Benim saçlarıma çok iyi geldi. Öneririm.

BİR YORUM YAZ