Uzun Yüze Makyaj

  • 02 Mart 2016
  • 626 kez görüntülendi.
Uzun Yüze Makyaj

Uzun yüze sahip kadınların yaptıkları makyaj yüzü geniş göstermek için yapılan makyaj türlerinden olmalıdır. Bu makyaj tipinde çeşitli gölgelendirmeler kullanılarak yüz daha geniş şekilde gösterilir. Uzun yüz için makyaj yaparken size lazım olacak koyu renk gölgelendirme malzemeleri başarılı bir şekilde kullanılmalıdır.

Uzun yüz için makyaj yaptığınızda ilk olarak kapatıcı ve fondöten sürdükten sonra ardından gölgelendirme işlemine geçmelisiniz. Bunun için gölgelendirme yapmanız gerekir. Gölgelendirme işleminde yüzün uzun taraflarını saklamalısınız. Çene daha kısa gösterilmeli ve aynı zamanda alın kısmı da kısa gösterilerek yüz hatları uyumuşatılmalıdır. Aynı zamanda yanaklarda da yan taraflara doğru bir gölgelendirme yapılarak yüz geniş gösterilmelidir. Uzun yüz hatlarına sahipseniz; gölgelendirme işlemine çeneden başlamalısınız. Gölge işlemini yapacağınız paleti elinize alarak çenenin uç kısmına, alnın tam olarak yan taraflarına ve yanaklarda elmacık kemiklerinin alt kısımlarına koyu renk gölgelendirmeler yapın. Ardından makyaj süngeri kullanarak bu gölgelendirme işlemini dağıtın.

Yüzünüzde lekelenme gibi bir görüntünün kalmaması için aydınlatıcılarla bazı bölgeleri belirginleştirin. Elmacık kemikleri ve dudağın üst kısmına aydınlatıcı sürün. Şimdi ayana baktığınızda yüzünüzün daha geniş ve kısa göründüğünü fark edeceksiniz. Uzun yüzlü kadınlar için makyaj tüyoları oldukça pratik bir şekilde uygulanır. Eliniz alıştıkça bu makyaj türünü daha kolay uygulayacaksınız. Gölgelendirmeyi ve aydınlatmayı doğru şekilde yapmayı unutmamalısınız. Aksi takdirde felaket bir makyaj hatasına davetiye çıkarırsınız.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ