Trend Mat Makyaj

  • 14 Nisan 2016
  • 456 kez görüntülendi.
Trend Mat Makyaj

Makyaj modasının yeni trendi mat makyaj! Peki, günlük rutinimizde mat makyajı nasıl uygulayacağız ondan bahsetmek istiyorum. Öncelikle her makyaja başlamadan önce yapmalı olduğumuz gibi mat makyajı yapmadan önce de cildimizi nemlendirmeliyiz. Cildimizi cildimize uygun bir nemlendirici ile nemlendirdikten sonra mat makyaja başlayabiliriz. Mat makyajda ilk ve en önemli adımımız cildimize uygun mat fondöten kullanmaktır.

Göz makyajına geçecek olursak yine çok parlak renklerden uzak durarak mat renk tonlarını tercih ediyoruz. Mat makyajda gözlerimiz ön planda olacağı için normalde maskarayı hafif kullanıyorsak bile mat makyajda biraz daha dolgun ve uzun göstermesi için etkili bir maskara kullanmalıyız. Mat makyajda cildimiz mat, gözlerimiz mat, yüzümüzdeki tek ışıltılı bölge yanaklarımızdır. Bu yüzden allık seçimimizi parlak yönde kullanmalıyız. Işıltılı allık parlak bir görünüm etkisi oluşturur.

Son olarak ruj tercihimizi de mat yönünde kullanmalıyız. Sezonun en trend ruj tonları ise kahverengi tonlarıdır. Ruj tercihimizi mat kahverenginden yana kulla biliriz.

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ