Ten Rengiyle Uyumlu Makyaj Nasıl Yapılır?

  • 06 Nisan 2016
  • 1.062 kez görüntülendi.
Ten Rengiyle Uyumlu Makyaj Nasıl Yapılır?

Makyaj konusunda kadınların en fazla sorun yaşadıkları konulardan biri ten rengine uygun renklerdeki makyaj malzemelerini seçememek ve kullanamamaktır. Özellikle ten makyajı yaparken kullandığınız fondöten, pudra vb. ürünlerin cilt renginize uygun olmasına dikkat etmediğinizde ya da uygun tonlarda renkleri yakalayamadığınızda makyajınız yüzünüzde adeta bir maske gibi görünür ve bu görüntü çok rahatsız edicidir. Bu yüzden ten makyajı yaparken doğru renk tonlarını yakalamak için bazı önerileri bilip uygulamanızda fayda vardır.

Eğer açık renk ve hassas bir cilde sahipseniz makyaj yaparken kullandığınız ürünlerin mutlaka UVA ve UVB korumalı ürünler olmalarına dikkat etmeniz gerekir. Açık ten renkli kadınlarda en çok karşılaşılan bir diğer problem cilt renginin soluk görünmesidir. Bu yüzden açık tenli kişilere makyaj yaparken ten rengini canlı gösterecek ürünler kullanılması tavsiye edilir. Örneğin içinde pembe renkler barındıran fondötenler seçmeniz cildinizin soluk görüntüsünü giderip daha canlı görünmesini sağlar. Bununla beraber pembe ya da gül kurusu rengi tonlarında allıklar kullanmanız da makyajınızda aynı etkiyi yaratacaktır.

Buğday tenliyseniz kullanacağınız fondöten bej tonlarında olmalıdır. Ancak cilt renginizin uyumunu bozmamak için yoğun renkleri kullanmaktan kaçınmanız gerekir. Esmerseniz de bronz, kahverengi veya çikolata rengi tonlarını hiç çekinmeden kullanabilirsiniz. Tabi ki kullandığınız fondötenin rengi kesinlikle cilt renginizden açık bir tonda olmamalıdır. Eğer fondöteniniz cilt renginizden daha açık bir tonda olursa yüzünüzde yine maske gibi duracaktır ki bu da zaten istenmeyen bir durumdur.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ