Tekrar Eden Çürükler İstemiyor Musunuz ?

  • 18 Haziran 2016
  • 543 kez görüntülendi.
Tekrar Eden Çürükler İstemiyor Musunuz ?

Diş hastalığı olan kişilerin birtakımları acı ve ağrı hissi, birtakımları ise yalnızca prosedür esnasında alet sesinden korktukları için diş doktoru koltuğuna oturmayı daimi erteliyor…

Diş hastalığı olan kişilerin birtakımları acı ve ağrı hissi, birtakımları ise yalnızca prosedür esnasında alet sesinden korktukları için diş doktoru koltuğuna oturmayı daimi erteliyor. Fakat son senearda en önemli “lazerli diş tedavileri” ile dişe ilişki etmeden ağrısız ve konforlu bir tedavi prosesi geçirmek olası olabiliyor. Memorial Atakent Hastanesi Ağız ve Diş Sihhati Bölümü’nden Dr. Dt. Ezel Yıldız Elmas, lazerli diş tedavileri ile ilgili veri verdi.

En derin çürüklere ulaşılabiliyor

Dişe direkt bir ilişki olmadığı için ağrısız ve konforlu bir tedavi yayınlayan lazerli diş tedavileri ile dayanıklı dokulara zarar vermeden en derin çürüklere ulaşmak olası. Dişlerde lazer tedavisinin kullanılması genellikle tedavi prosesini kısaltarak, daha düşük acı ve ağrı ile daha iyi neticeler karşılamaktadır. Lazer sarfedilen bölgelerde sterilizasyon sağlandığı için yine enfeksiyon ve çürük oluşma tehlikeleri en az a indirilir.

Ağrısız oluşturular prosedür ardından süratle iyileşme sağlanıyor

Dişe ve dokulara ilişki edilmediği için tedavi esnasında acı veya ardından ağrı oluşmamaktadır. Neredeyse operasyonların tamamı anestezi uygulanmadan veya oldukça az anestezi kullanılarak gerçekleştirilir. böylece hasta konforu ve operasyon ardından iyileşme süratinda dikkat çekici bir artış gözlemlenir.

Ağız, diş, çene cerrahisinde de kullanılıyor

Yakın vakte kadar yalnızca diş beyazlatma ve yumUşak doku operasyonlarında sarfedilen lazer tedavileri bundan sonra daha bir geniş alanda kullanılıyor. Dolgu, çürüklerin hijyenik hale getirilmesi, diş-kemik üstünde biçimlendirme operasyonları, kök kanal tedavileri, uçuk-aft tedavileri, titiz dişlerin titizliğinin giderilmesi ve ağız, çene, diş cerrahileri gibi çoğu alanda kullanılmaktadır. Lazer tedavisi ile diş minesi gibi en sert doku hatta damak gibi en yumUşak doku prosedürleri rahatça yapılabilmektedir. Sert doku lazerleri, lazer ışınını hava ve su spreyi ile karıştırarak kesim gerçekleştirmekta olup, dokularda bir baskı, titreşim ve travma yapmadan ve ısı oluşturmadan doku kaldırabilmektedir.

Şişlik ve morluk oluşmuyor

Lazerle oluşturular tedavi prosedürlerinde kanama en az a inmektedir. Kanamanın denetim altına alınması ile diş etine yakın restorasyonlar aynı oturumta tamamlanabilir. Restorasyonların tutuculuğu ve klinik ömrü de çoğalmaktadır. Yine çene kemiği ve dişetinde her tür cerrahi prosedür rahat bir biçimde yapılabilmektedir. Daha az hem de hiçbir travma olmadığı için operasyon ardından şişlik, morluk gibi komplikasyonların oluşması önlenmiş olur.

Birçok prosedür aynı oturumta yapabilir

Lazerli diş tedavilerinde aynı aygıtla uç değiştirmeye gerek olmadan yalnızca ayarlar değiştirilerek çoğu prosedür birlikte yapabilir. Diş tedavilerinde hastaları en fazla rahatsız eden mevzulardan bir tanesi de prosedür esnasında çıkan sesler ve titreşimdir. Lazer tedavilerinde çıkan yüksek bir ses olmadığı ve sıfır titreşim bulunduğu için daha konforlu bir tedavi takdim edilir. Yine implant programlarında lazer teknolojisi ile cerrahi prosedür adımları kolayleşmekte ve tedavi çapında vakit kazdile getirilmektedir.

Her yaş için müsait bir tedavi tekniği

Acı, ağrı, iğne ve anestezi alma hali olmadığı için diş doktoru korkusu olan her yaşta şahıs için müsait bir tedavi biçimidir. Klasik teknikde çocuklar prosedür esnasında aletlerden çıkan seslerden ve iğsebep korkabiliyorlar. Bu üstünlükleri ile bilhassa çocuk hastaların tedavisinde mühim basitlikler karşılamaktadır.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ