Semizotu ve Havuç Zayıflatıyor

  • 11 Mayıs 2016
  • 324 kez görüntülendi.
Semizotu ve Havuç Zayıflatıyor

Kış boyu kıyafet altında sakladığımız fazla kilolar yazlık kıyafetlerle birlikte ortaya çıkmaya başladı, onlardan nasıl kurtulabiliriz peki? Semizotu ve havuç zayıflatıyor. Semizotu: kanı temizliyor, idrarı söktürüyor ve bunların yanında beyin yorgunluğunu geçiriyor. Ayrıca tüm bu faydalarının yanında şeker hastalarının susuzluğunu arttırır ve kilo vermeye yardımcı olur.

Kilo alıp vermemizin temeli kan şekeri dengemize bağlıdır. Kan şekerimizi korunması için tükettiğimiz besinlere dikkat etmeliyiz. Havuç doğru aralıklarda tüketildiği zaman çok faydalı bir besindir. Haşlanarak veya çiğ olarak yenmesi en çok tavsiye edilen tüketim şeklidir. Havuç gözler için de oldukça faydalıdır. Akciğer riskini düşürür ve mide, bağırsak kanamalarına da iyi gelir.

Ayrıca semizotu ve havucun yanında brokoli, enginar, bezelye, fasulye, ıspanak, lahana ve patlıcan gibi besinlerde hem zayıflamamıza yardımcı oluyor hem de vitamin değerleri olarak bizler için oldukça faydalı besinlerdir. Ancak tabi ki bütün bu besinleri tüketirken kullandığımız yağ miktarı çok önemli. Sıvı yağ kullanmalıyız ve az kullanmalıyız…

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ