Saça Doğru Bakım Nasıl Yapılır?

  • 22 Temmuz 2017
  • 161 kez görüntülendi.
Saça Doğru Bakım Nasıl Yapılır?

Saç bakımı, hem erkekler hem de kadınlar açısından önemlidir. Saçlarımda ne gibi yanlışlar yapmaktayım yada doğru şekilde bakım yapıyor muyum? Şeklinde aklınıza soru gelebilir. Aradığınız doğru ve yanlışlar işte burada!

Saçları sık sık ucundan kestirerek daha hızlı şekilde ve daha uzun şekilde uzamaz. Saçlarınızı ucundan kestirseniz de kestirmeseniz de saçlarınız yaklaşık olarak 1,5 cm uzamaktadır. Yazın saçlar daha çabuk uzamaktadır. Bunun kesim ile alakası yoktur. Hormonlar ile alakalıdır. Saçlarınızı ucundan kestirmek, sadece iyi bir görünüm sağlamaktadır. Saçların kesimi sizleri üzüyorsa sadece uçlarından bir cm bile alınması saçlara canlılık katmaya yetebilecektir.

Beyaz saçlarınız var ise onları kopartmanız, daha çok beyaz saç çıkartmaz. Fakat beyaz saç kopartmak yanlış bir şeydir. Beyaz saç kopardığınızda enfeksiyona neden olabilir.

Saçlarınızı sürekli yıkamak saçlarınızı sürekli temiz tutuyor haline gelmez. Saçlarınızı 1 sefer yıkasanız saçlarınız yine temiz olur.

Saç boyatmak tehlikeli değildir. Evde yada güzellik merkezlerinde boyanan saçlar, saçların zayıflamasına neden olmaz. Önemli olan bunu uzman bir şekilde yapmaktır.

Şampuanınızı değiştirmek, saçların daha sağlıklı büyümesini sağlamaz.Şampuanların her saç tipine göre değişkenlikler gösterdiğini hepimiz bilmekteyiz. Kendi saç tipimize en uygun olan şampuanın seçilmesi ve şampuanların yanına destek verecek olan bakım yağları ile de saç bakımı yapılabilmesi saçın hem daha kolay bir şekilde taranmasına hem de daha pratik bir şekilde şekilde almasına yardımcı olabilecektir. Saçların

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ