Saç Kırıkları İçin Bakım Önerileri

  • 22 Haziran 2016
  • 546 kez görüntülendi.
Saç Kırıkları İçin Bakım Önerileri

Güzellik tüm insanlığın en büyük zaaflarından biri olmuştur. Güzelliğimiz cildimiz , fiziğimiz ve saçlarımız ile bir bütündür. Saçlar güzelliği ortaya çıkaran muazzam birşeydir. Saçların canlı , parlak, dolgun ve yumuşak olması özgüveni de arttırır.

Bir ortamda saçlarımızın övgüler alması bizi mutlu eder. Çünkü beğenilme arzusu kadınların hemen hemen hepsinde vardır. Saçları sağlıklı tutabilmek , kırılmasını önlemek için öncelikle onları ıslakken taramamak gerekir. Islakken taranan saçlar daha çabuk kırılır ve yıpranır. Saçları yıkadıktan sonra fön makinesi ile kurutmak yerine kendiliğinden kurumasını bekleyerek kırılmaların önüne geçeriz. Hindistan cevizi yağı saç kırılmalarına birebirdir. Bu yağı saç uçlarına banyo yapmadan önce sürüp bekletirseniz yıpranmasını önlemiş olursunuz. One-A-Day vitamini saç kırıklarına çok iyi gelen , saçı besleyen bir başka bakım ürünüdür.Bu vitamini eczanelerden temin edebilirsiniz. İçerisinde “ammonium laurel sulfate” bileşiği içeren şampuanları kullanmamaya özen gösterin. Bu kimyasal madde saçların daha çabuk kırılmasına neden olur. Zeytinyağını ısıtıp saçlarınıza sürün. Bu sıcak uygulama saçlarınızı hem besler hemde nemlendirir , kırılmasını önler. Yine argan yağından üretilen Argan Oil saç bakım sorunları da saçların kırılmasını önleyen bir üründür.

Tüm bu ürünleri kullanırken saçlarınıza zarar veren saç düzleştirici ve fön makinelerinden de uzak durun. Saçlarınızı boydan kesmek yerine arada bir kırıklarızı aldırmayı da unutmayın.Ayrıca saçınızı yıpratmayacak aralıklı bir fırça kullanmanızı öneririz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ