Saç Dökülmesinin Nedenleri Ve Çözümleri

  • 20 Nisan 2016
  • 507 kez görüntülendi.
Saç Dökülmesinin Nedenleri Ve Çözümleri

Elimizi saçımıza götürdüğümüzde, saçlarımızı yaparken, uyandığımızda yastıkta ve kıyafetlerimizde olan saç dökülmeleri oldukça can sıkıcı bir durum. Peki, ama neden dökülüyor saçlarımız. Herhangi bir fiziksel olaydan dolayı saçlarda dökülme olabilir. Hatta grip bile geçici saç dökülmesine neden olabilir. Saç dökülmesi fiziksel olayların 3-6 sonrasında ortaya çıkar sonuçta.

Aldığımız bazı ilaçlar tetikleyebilir saç dökülmesini. B vitamini eksikliği de yine aynı şekilde tetikliyor. Saçlarımıza çok fazla işlem uygulamakta saçlarımızın yıpranmasına ve dökülmesine neden olabilir. Eğer kilo kaybı veya alımı yaşıyorsanız düzensiz bir şekilde neden olur saçlarınızın dökülmesine. Yeterli uyumazsanız eğer saçlarınız dökülür… Evet, saç dökülesine birçok neden var ama önemli olan bunu nasıl çözeceğiz…  Öncelikle düzenli beslenin ve uyuyun. Bütün vitamin değerlerinizi normal şekilde sağlayın… Demir tavsiyesi alarak saçlarınızın dökülmesini engelleyebilirsiniz.

Kırmızı et ve tahıllar saç dökülmesini engeller bu nedenle tüketilmelidir. Saç tarama ve yıkamada dökülmesi normaldir ancak saçınıza elinizi attığınızda topak saç geliyorsa elinize yazdıklarıma dikkat etmenizde fayda var. Eğer yağmanıza rağmen dökülme devam ediyorsa doktora gözükmenizde fayda var.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ