Polenlerden Kurtulmanın Yollar Nelerdir?

  • 27 Mart 2016
  • 369 kez görüntülendi.
Polenlerden Kurtulmanın Yollar Nelerdir?

Bahar ile birlikte alerjisi olanların alerjilerinin artması, yaz gripleri veya hapşırıkların artması en çok görülen sağlık problemleri de gelmiş oldu.

Burunda kaşınma ve hapşırma, gözlerde sulanma, kızarma ve öksürük nöbetlerine dek pek çok şikâyete yol açar, soğuk havaların gidip sıcak havalara geçiş bu belirtiler ve polenler sayesinde kimi insanlarda özellikle alerjisi olan insanlarda kötü günlere sebep olmaktadır. Özellikle mevsim geçişlerinde polenler çok fazla olmaktadır. Ama tabi ki çözümsüz bir problem değildir çok basit unsurlara dikkat edilerek polenlerin olumsuz etkilerinden kolayca kurtula bilinir.

Mesela;

Soğuk havalardan güzel havalara geçildiği için hepimizde cam pencere açma gibi bir huy oluşuyor. Buda alerjilerin artmasında direkt etkili oluyor. Çünkü dışarıda var olan polenler direkt olarak evimize veya çalışma alanlarımıza giriyor.

Yine aynı şekilde kış boyu yıkanan çamaşırlarımızı evde kurutmanın verdiği sıkıntı ile güzel havayı bulur bulmaz hemen balkonlara camlara dışarılara asıyoruz, aslında en büyük yanlışı yapıyoruz çünkü bütün kıyafetlerimize polenler yapışıyor,  üzerimize giyer giymez hapşırık, göz yaşarması ve alerji hemen kendini gösteriyor.

Hastalıklardan her dönemde kurtulmanın en kolay ve önemli yolu, el ve yüz temizliğine dikkat etmektir. Hem kendiniz hem de eğer var ise çocuklarınızı özellikle polenlerin olduğu zamanlarda her gün ılık su ile duş aldırmanız çok faydalı olacaktır. Yine duş konusunda hassasiyet gösterildiği gibi kıyafet konusunda da aynı kıyafeti iki gün üst üste giymemeye de özen göstermeliyiz.

Umarım sizler için faydalı bir yazı olmuştur…

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ