Müthiş Karışım Patates Makarna  Yoğurt Ve Tatar

  • 12 Ağustos 2017
  • 264 kez görüntülendi.
Müthiş Karışım Patates Makarna  Yoğurt Ve Tatar

Özellikle üniversite öğrencilerin vazgeçilmezi patates ve makarnadır. Evlerde de aynı şekilde asla eksik olmaz. Şimdi hazır olun bu iki mucize besin kaynağına yoğurdu da koyup tava tepsinin içerisinde birleştirildiği harika yemekten bahsedeceğim şimdi sizlere. Okurken şaşırmayacağınız ama yediğinizde asla bırakamayacağınız bu yemeğin tarifini almaya, hazır mısınız? Geçiyorum o zaman tarifine. Malzemelerine demeyeceğim bu kez çünkü malzemeleri zaten söyledim. İşte tatar yemeği.

Pratik demek bu yemek için gerçekten çok az kalır. O yüzden yarım saatinizi bile almayacak. Meraklandırıp bu yemeği anlatmamak da olmaz şimdi. O yüzden hemen patatesleri doğramakla başlayın işe ve bu sırada makarnanızın suyunu koyun ocağa. Patatesleri küçük küçük ve kare olarak doğramanız gerektiğini de söyleyeyim hemen. Doğradınız mı? Öyleyse kızarması için tavaya koymanın zamanı geldi. Patatesler kızarırken sizde sosunu ister hemen hazırlayın ister sona bırakın.

 

Bildiğimiz lezzet demeyin asla. Sonundaki karışıma eminim hiç biriniz inanamayacaksınız. Tatarı bilenler müstesna tabi ki. Şimdi makarnanız pişmiş patatesleriniz de kızarmıştır. Yazının başında dediğim tepsiye önce patatesleri sonra da makarnayı koyun, öyleyse. Bu kadar mı demeyin şimdi de geniş tepsi de olan bu karışımın içerisine bol miktarda yoğurt ilave edin. En sevdiğiniz lezzetler şimdi bir ara da değil mi? Şimdi sıra geldi sosunu yoğurdun üstüne güzelce yaymaya.

İşte yemeğimiz hazır oldu bile. Asla ekmek kullanmadan yemenizi tavsiye etmem gerektiğini de hatırladım bir anda ve güzel bir içecekle soğuk içecekle içmenizi de şiddetle tavsiye ediyorum bu sırada. Son olarak tatarın yanında bir şey hazırlamamanızı da önererek sizi bu eşsiz yemekle başbaşa bırakıyor ve afiyet bal şeker olsun diyorum.

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ