Makyaj Malzemeleri Nasıl Temizlenir?

  • 01 Ağustos 2017
  • 164 kez görüntülendi.
Makyaj Malzemeleri Nasıl Temizlenir?

Kol çantamızda, muhtelif çekmecelerde, banyo aynasının önünde, komodinin üzerinde ve benzer yerlerde ufak tefek makyaj malzemeleri ve makyaj çantası bulundururuz. Bulundururuz da orada burada gezen çantamızda taşınmaktan hal olmuş makyaj malzemelerimizin temizliğini hiç düşünmeyiz. Halbuki ne bakteriler barınır o fırçalarda, rujlarda, süngerler de… Birden fazla renk paleti bir o renge bir bu renge sürülen fırçalar cilt sağlığınız için ne kadar önem arz ediyor aslında.

Allık fırçalarımız en çok kullanılan ve en çok bakteri barındıran malzemelerimizin başında geliyor. Peki, allık fırçamızı nasıl dezenfekte edeceğiz diyorsanız işte size çözümü. Allık fırçalarınızı anti bakteriyel sabunlar ile temizleyin. Ters bir şekilde kurutun. Ters bir şekilde kurutma işlemi fırçanızın kıllarına zarar vermeyecek, şekli bozulmadan temizlenmesini sağlayacaktır. Allık fırçanızı temizleme periyodunuz haftada bir olmamalı ve fırçanızı 6 aydan fazla kullanmamalısınız.

Göz makyajı çok önemlidir. Özellikle hijyenik bir şekilde yapılmalıdır. Göz makyajı için kullandığınız cımbız, kirpik kıvırıcı, maskara iyi temizlenip gerekirse fırçalanmalıdır. Tabii en çok kirlenen şüphesiz makyaj çantalarınızdır. Makyaj çantaları; ucu açılan göz kalemleri, kapakları kaybolan rujlar, farlar, kırılan malzeme kapakları, fırçaların bıraktığı artıklar derken en çok bakteriyi onlar barındır. Arada bir makyaj çantanızı yüksek ısıda makinede yıkayın ve her sene makyaj çantanızı yenilemeye özen gösterin. Gözle görmediğiniz bakteriler sizin için bir tehdit oluşturmasın.

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ