LAZERLE LEKE TEDAVİSİ MÜMKÜN

  • 17 Şubat 2018
  • 174 kez görüntülendi.
LAZERLE LEKE TEDAVİSİ MÜMKÜN

DR Plus Klinik Ankara ailesinden Dermatolog Dr. Yelda Terzioğlu; lazerle leke tedavisi konusunda tecrübelerini ve görüşlerini paylaştı.

Cilt lekelerinin lazer sistemleri desteğiyle tedavisi; son yıllarda cilt problemi yaşayan bir çok kişi için çare olmakta. Özellikle hamilelik sonrası lekelerde, doğum lekelerinde, ergenlik sonrası akne (sivilce) kaynaklı lekelerde etkili olan lazerle leke tedavisi işlemleri konusunda DR Plus Klinik Ankara ailesinden Dermatlog Dr. Yelda Terzioğlu tecrübelerini ve görüşlerini bizimle paylaştı.

LAZER İLE LEKE TEDAVİSİ

Lekeler, doğum , güneş, ilaçlar, kozmetik ürünleri,n yanlış tercih gibi çeşitli sebeplerden oluşurlar. Fraklı tedavi yöntemleri ile lekeler tedavi edilebilir. Fakat derin olan koyu renkli lekeler için en etkili tedavi yöntemi lazer olabilir. Çünkü lazer ışınları derinin sadece yüzeyine değil dermis tabakasına da etki ederler.

Lazer İle Lekele Tedavisi Nasıl Uygulanır?

Lazer ile leke tedavisi özel lazer teknolojilerini barındıran lazer cihazları ile yapılmaktadır. Bu teknolojiler, derinin orta tabakasına kadar inen bir özelliğe sahiptir. Lazer cihazının başlığı leke üzerine hedef alınır. Bu hedefleme ile lekeler tek tek lazer ışınlarına maruz bırakılır. Uygulamalar lokal anestezi kremleri sürüldükten yapılır böylece hasta lazer ışınlarının verdiği batma ve ısı hissini hissetmezler.

Bakınız : Lazerle Leke Tedavisi

Lazer  Işınları Lekeler Üzerine Nasıl Etki Eder?

Lazer ışınları, lekeler üzerinde pigmentleri parçalamaya yönelik çalışır. Lazer ışınları deri üzerinden deri altına gönderilirken geçiş esnasında belli bir hasar oluştururlar, Bu şekilde darbe alan deri, aldığı hasarı düzeltmek için kendi kendini tedavi etmek için uğraşır. Bu uğraş ile aynı zamanda lazer ışınlarının hızı ve ısısı ile parçaladığı, leke oluşumuna sebep olan pigmentler de deri onarımı sırasında kamufle edilebilir bir hal alır. Bu şekilde lazer ışınları ile lekeler üzerinde tedavi sağlanır.

Lazer ile Leke Tedavisi Hangi Bölgelere Uygulanır?

Lazer ile leke tedavisi,

– Yüz
– Eller
– Dekolte gibi bölgelere uygulanmakatdaır. Uygulama talep ettiğiniz diğer alanlar için detaylı bilgiyi doktorunuzdan edinebilirsiniz.

Etiketler : Leke Tedavisi Ankara

Lazerle Leke Tedavisi

Lazer ile Leke Tedavisi  Kaç Seans Uygulanır?

Koyu renkli ortalama bir leke problemi için en az 4 seans gerekebilir. Fakat seans sayılarının belirlenmesi için öncelikle lekelerin doktor tarafından muayene edilmesi ve lekelerşn karakterinin, oluşum sebebinin tahlil edilmesi gerekir.

Her Leke Tamamen Yok Edilir mi ?

Hayır. Çünkü her lekenin oluşum sebebi ve rengi, derinliği farklıdır. Lazer ışınları tıpkı dövmelerde olduğu gibi koyu renkleri agılamakta daha beceriklidir. Bu nedenle de koyu renkli olan ve çok derinde olmayan lekeler lazerler tarafından daha kolay tedavi edilebilir. Bu durum biraz da hastanın deri rengi ve deri yapısı ile ilgilidir.

Lazer ile Leke Tedavisi Kimlere Uygulanabilir?

Bu tedavi, sağlık durumu iyi olan ve lazer ışınlarının derisi ile teması halinde herhangi bir olumsuzluğa zemin oluşturulmayacak kişilere yapılmalıdır. Bu nedenle tedavi için uygunluk önemlidir ve mutlaka doktorunuza sağlık durumunuz ile ilgili önemli gördüğünüz detayları belirtin ve doktorunuzun test sorularını doğru yanıtlayın.

Lazer ile Leke Tedavisi Fiyatları Nedir?

Lazerle leke tedavisi fiyatları, fiyatları az da olsa etkileyen unsurlar ışığında netlik kazanır. Bu unsurlardan bazıları,

– Lekelerin boyutu
– Rengi
– Oluşum sebebi ve bunlara bağlı olarak lazer ışınlarının yapılacağı atışların sayısı, seanslardır. Bu nedele lazer ile leke tedavisi fiyatları için kliniğimizi ziyaret edebilirsiniz.

Bilgi için teşekkürler : Dr. Yelda Terzioğlu

LAZERLE LEKE TEDAVİSİ MÜMKÜN

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ