Kuru Saçlara Evde Çözüm

  • 19 Nisan 2016
  • 453 kez görüntülendi.
Kuru Saçlara Evde Çözüm

Bayanların hem vazgeçemediği hem de sürekli bir şekilde sorun çıkaran ortak sorunu saçlar. Mevsim geçişler, çok fazla ısıya maruz kama, çok fazla yıkama vb. gibi birçok neden sayıla bilinir saçların yıpranması, dökülmesi ve kırılması için. Hatta bazı saç tipleri için şampuanlar bile sorun olabiliyor. Saç tipiniz ile şampuanınız uyumlu olmazsa saçlarınız kuruyabilir. Evet birçok bayanın başına gelir saç kuruması, türlü türlü bakımlar yapılsa bile dışarıdan bakıldığında sanki çok bakımsız gibi gözükür kuru saçlar, bu da bayanların canını sıkması için yeterli bir nedendir.

Peki, biz bayanlar bu derde nasıl çare bulabiliriz. Çaresi kolay hem de saçlarınıza kimyasal sürerek daha fazla yıpratarak kuruluktan kurtarmaktan bahsetmiyorum. Evde kendi şampuanınızı kendiniz yaparak. Ama nasıl diye soruyorsunuz şuanda. Şimdi yapılış aşamasına geçelim ve kuru saçlarımızdan kurtulalım. Çeyrek su bardağı Hindistan cevizi yağına 1/3 su bardağı kadar organik kimyasal içermeyen şampuanı ekliyoruz. Sonrasında 1 tatlı kaşığı badem yağı ve 10 damla havuç yağını da ilave ediyoruz ve karıştırıyoruz.

Tüm malzemelerimizi güzelce karıştırdıktan sonra artık şampuanımız hazır. Her duşta bu şampuan ile yıkıyoruz saçlarımızı. İçerdiği hindistancevizi yağı sayesinde saçlarımız ipeksi bir görünüme sahip olacaktır. Biz bayanlarda böylelikle yıpranmış kuru saçlarımızdan kurtulmuş olacağız…

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ