Kıvırcık saça kahkül trendi

  • 08 Mart 2016
  • 2.073 kez görüntülendi.
Kıvırcık saça kahkül trendi

Kıvırcık saçlı bayanlar için saç şekillendirme ve yeni modeller deneme her zaman zor olmuştur. Şekillendirmenin zor olduğu kıvırcık saçlarda, saçların kıvırcıklarının kalınlığı ve sıklığı uygulanabilecek modelleri değiştirmektedir. Permalı gibi görünen saçların şekillendirmesinde yaşanan en büyük sıkıntı verilen şeklin kısa süre içerisinde eski haline dönmesi, saçın düz fönlü uzun süre duramamasıdır.

Kahkül deneyebilirsiniz

Kıvırcık saçların kullanımın en zor olduğu durum saçın kısa olduğu durumdur. Bu durumda saç üzerinde şekillendirme adına neredeyse hiçbir işlem yapılamaz ve saçın şekli korunur. Kısa kıvırcık saçlı kişilerin saç şekillendirmelerinde kullanabileceği tek yöntem kahkül kesim yöntemidir. Son zamanlarda kuaförlerde birçok kişinin denemeye başladığı kıvırcık saça kahkül trendine siz de dahil olmak istiyorsanız vereceğimiz ipuçlarına bağlı kalarak yeni bir hava yakalayabilirsiniz.

İpuçlarımız

Kıvırcık ve kısa saçlı iseniz kahkülünüzü alnınıza dağınık şekilde gelecek şekilde kestirebilirsiniz. Bu durumda alnınıza düşen bukleler size hoş bir görünüm kazandıracaktır. Bunun yanı sıra daha geniş bukleli yani düze daha yakın fakat dalgalı saçınız varsa saçlarınızı uzatmanız daha hoş bir görünüm yakalamanıza olanak tanır. Bu durumda kahkülünüzü kaş hizanıza gelecek şekilde kestirdiğinizde dalgalı görünüm ile güzel bir saç şekline sahip olacaksınız. Saçınızı kahküllü olarak kestirmeden önce dikkat etmeniz gereken en önemli şey, kahkül uzunluğunuzu hesaplarken saçınızın kıvırcıklığını göz önüne almanız, saçınızı düz tutarak ölçü almamanızdır.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ