Kısa saçlar için şekillendirme

  • 05 Mart 2016
  • 1.826 kez görüntülendi.
Kısa saçlar için şekillendirme

Kısa saçlı hanımların saçlarından pek memnun olmadığı, herkes tarafından bilinen bir gerçek. Gerek saçın zor şekil alması, gerek saç kısalığı sebebi ile pek fazla alternatifin olmadığı düşüncesi, kadınları uzun saça itmektedir. Bu yazımızda sizlere kısa saçlar için şekillendirme yöntemlerinden bahsedeceğiz.

Trendden Haberiniz Olsun

Görülen o ki geçtiğimiz sene olduğu gibi önümüzdeki sene de Bob ve Lob kesim küt saçlar popüler olacak. Şayet bu şekilde kısa saçlarınız varsa birazdan aktaracağımız modeller çok hoşunuza gidecek.

Örgü

Saçlarınızın ön kısmı örgü yapmaya müsaitse üstteki resimde görüldüğü gibi örgü yapılabilir. Unutmayınız ki örgü saçınıza hoş bir hava katacaktır.

Topuz

Boyunu olduğundan daha uzun göstermek isteyen hanımlar kısa saçlarında topuzu deneyebilirler. Bu modelde topuz tepeden yapılacak. Üstteki resimde görüldüğü gibi ön tarafı kabarık, arkaya doğru taranmış modeller oldukça hoş görünüyor.

Aksesuar Kullanımı

Dilerseniz taşlı bir saç tokası, dilerseniz taç kullanabilirsiniz. Saçınızın kısa olması toka kullanmanıza engel olmayacaktır. Üstelik görünüm olarak fayda sağlayacaktır. Aksesuar perspektifinden inceleyecek olursak, taşlı tokalar, bantlar, renkli ürünler kullanmanızda fayda var.

Fular Kullanımı

Tokadan ziyade biraz daha rahat olmayı istiyorsanız, fular kullanabilirsiniz. Aynı şekilde bazı saç bantları da uygundur. Özellikle bahar ve yaz aylarında, saç bakımı aksadığında oldukça iyi gözüküyor. Bu yazımızda sizlere kısa saçlar için şekillendirme yöntemlerinden ve kullanabileceğiniz aksesuarlardan bahsettik.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ