Karamel Saç Rengi

  • 21 Aralık 2016
  • 294 kez görüntülendi.
Karamel Saç Rengi

Karamel saç rengi büyüleyici ışıltılı bir görünüm yaratmaktadır. En fazla tercih edilen tonu ise sıcak ve koyu tonlarıdır. Tenin açıklığı veya koyuluğuna giden ve uyum sağlayan bir ton seçilmesi gerekmektedir. Karamel saç rengi daha çok buğday ten sahibi bayanlara yakışmaktadır. Beyaz tenli bayanlarda ise biraz daha soluk kalmakla beraber iyi bir makyaj seçimi ile bu durumdan kurtulabilirsiniz.

Karamel Saç Modelleri

Bu seçim ile en fazla uyum içinde olacak tarzların en başında dalgalı seçimler gelmektedir. Maşalı ve dalgalı seçimlerle daha doğal bir görünümde olan seçimler en başta yer aldığı için bu tonun doğallığı ve sıcaklığı daha fazla ön plana çıkmaktadır ve güzel bir uyum oluşturmaktadır. Dağınık ve dalgalı seçimlerle de çok doğal ve estetik görünüm sağlanmaktadır. Düz seçimler de tercih edilerek daha sade ve doğal görünümler yakalanmaktadır. İddialı modeller bu tonda pek fazla tercih edilmemektedir. Doğal parlak ve yumuşak bir ton olduğu için iddialı seçimlerle pek hoş durmamaktadır. Karamel Saç Modelleri daha çok orta tonlarda kullanılarak sade şekillerle kullanılmaktadır.

Karamel saç rengi kimlere yakışır?

Bu tonlamalar en fazla esmer ve koyu renk tenlere daha uyumlu görülmektedir. Açık tenlerde daha soluk görünümlere neden olduğu için pek tercih edilmemektedir. Bu tonlar en açık tondan koyuya kadar çeşitli tonlamalarda kullanılabilmektedir. Cilt tipi yüz şekli ve ten uyumu ile bütün halinde uyum sağlayacak şekilde tercih edilmelidir.

Karamel saç rengi kimlere yakışır ? Tenlere göre kullanılacak ise koyu tonlamalar tercih edilmeli makyaj tonuyla desteklenmelidir. Açık tenlere çok fazla yakışmamakta, daha koyu ve buğday tenlere daha çok yakılmaktadır. Sarı ve kahve tonlarının tam ortası olarak kullanılmakta dikkat çekmektedir. Açık, koyu, bakır, altın tonlamaları ile ten rengine göre seçilmektedir. Canlı parlak ve çekici görünümler için altın tonları kullanılmaktadır. Koyu tonları da daha soft olmakla beraber sonbahar mevsiminde tercih edilmelidir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ