Kahverengi Adet Kanamasının Nedenleri

  • 17 Şubat 2018
  • 178 kez görüntülendi.
Kahverengi Adet Kanamasının Nedenleri

Üreme çağında olan adet gören kadınlar kimi zaman adet kanamalarında anlam veremedikleri bazı sorunlarla karşılaşıyorlar. Bunlardan bir tanesi de adet kanamasının kahverenginde olmasıdır. Peki, kadınlarda adet kanaması neden kahverengi olur?

Kadınlarda adet ile ilgili sorunlar mutlaka ciddiye alınmalıdır. Çoğu zaman önemsiz bir durum olsa da, mutlaka altında yatan neden araştırılmalıdır. eğer adet öncesi kahverengi kanama yaşanıyorsa bunun sebebi ekseri hormonlarda görülen sorunlardan kaynaklıdır. Hormonların çoğalması ya da azalması durumunda kahverengi leke tarzında kanamalar husule gelebilir.

Kahverengi adet kanaması Çikolata Kisti’ne işaret ediyor!

Adet kanamasının koyu kahverengi olduğu durumlar ciddiye alınmalıdır. Eğer adet kanamanız koyu kahverenginde ise bu durum ciddi bir rahatsızlığı işaret edebiliyor olabilir. Genellikle koyu kahverengi adet kanaması nedenleri tıpta Endometrium olarak isimlendirilen çikolata kistidir.

Mutlaka doktora başvurun!

Çikolata kistleri rahim içinde veya dışında husule gelebilir. Adet esnasında hormonların çoğalması veya azalması durumunda büyümekte, kalınlaşmakta ve dolayısıyla kanamaktadır. İşte bu durumda adet kanamasının rengi kahverengiye dönük olur. Östrojen ve progesteron hormonlarının yükseliş ve düşüşlerine karşı duyarlı olan Endometrium kanaması genellikle kahverengidir. Bu gibi durumlarda mutlaka bir kadın doğum uzmanına başvurmalısınız.

Kahverengi Adet Kanamasının Nedenleri

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ