Halı Seçerken Nelere Dikkat Etmeliyiz?

  • 24 Nisan 2016
  • 1.258 kez görüntülendi.
Halı Seçerken Nelere Dikkat Etmeliyiz?

Evlerimizin tasarımı sırasında yaptığımız en büyük hatalardan birisidir halı tercihi. Halı evimizin bütün havasını değiştirebilir biranda bu sebeple oldukça fazla dikkatli olunması gerekilen bir konudur. Genellikle evin mobilyaları alındıktan sonra halı almak en çok yapılan hatalardandır. Önce halı alınmalı ve halıya uygun modelde bir halı alınmalıdır. Peki, biz halımızı seçerken nelere dikkat etmeliyiz?

Mobilya tasarımlarımız modern ev olarak tasarlıyorsak eğer minimalist, geometrik şekilli veya düz renkli halıları tercih edebiliriz. En başta dediğim gibi halı mobilya perde gibi eşyalar seçildikten hemen sonra seçilmelidir. Eğer en başta desenli halı seçimi yaparsanız mobilya seçimi yaparken sizi kısıtlar. Desenli halılar evimizi olduğundan karışık gösterir. Evimizin bürün odaları için halı seçerken dikkat etmemiz gereken en önemli unsur halının kolay temizlenir ve anti bakteriyel ve leke tutmayan halı modelleri olmalıdır.

Böyle halılar bize kullanımında kolaylık sağlar. Özellikle çocuk veya bebek odalarında dijital baskılı makine halıları alternatif olabilir. Kaydırmaz halı modellerini kapı girişlerinde koridorlarda kullanarak ev kazalarını önleyebiliriz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ