Güzel Bir cilde Sahip Olmak İçin Neler Yapılmalı?

  • 08 Nisan 2016
  • 519 kez görüntülendi.
Güzel Bir cilde Sahip Olmak İçin Neler Yapılmalı?

Bayanların güzel bir cilde sahip olmaları aslında zannedildiği kadar zor değildir, sadece doğru adımları takip ederek düzenli bir bakım uygulanmalıdır.

Birazdan yazacağım bakım önerilerini sağlıklı ve düzenli bir beslenme ile uygularsanız insanların cildinize gıpta ile bakan gözlerini fark edeceksiniz. Düzenli bakım ve sağlıklı beslenmeyi hayatınızda devam ettirdiğiniz sürece kıskanılacak bir cilde sahip olacaksınız.

Peki, bakım derken ne demek istiyorum dilerseniz bakım kısmına geçelim.

Sabahları yüzümüzü tonik ile yıkamalıyız. Gözeneklerimizi daha iyi temizleyeceği için siyah nokta oluşumunu engellemiş oluruz cildimizde. Cildimiz ister yağlı ister kuru bir cilt olsun en iyi temizleyici kesinlikle toniktir.

Kilomuzu dengede tutmalı ve şeker alımını azaltmalıyız….

Sürekli kilo düzensizliği cildimizi olumsuz yönde etkiler. Ani kilo alımı ve zayıflamalar cildimizde çatlaklara neden olabilir o yüzden dikkatli olarak kilo dengemizi korumalıyız. Şeker alımını azaltmak hem sağlığımız açısından hem de cildimiz açısından olumlu yönde etkiler bizi. Cildimizde erken kırışıklıklara, ince çizgilere ve döküntülere neden olabilir o sebeple güzel ciltlere sahip olmak istiyorsak şeker alımını kesmeliyiz.

Güzel bir cilde sahip olmak için düzenli olarak cilt bakımı yaptırmalıyız ölü derilerimizden kurtulmak için.

Baharın gelmesiyle birlikte güneş kendisini göstermeye başladı. Cildimizin en büyük düşmanı ise aslında güneş, güneş ışınları cildimize oldukça fazla hasar bırakmaktadır. Eğer işimiz gereği bütün gün güneşe maruz kalmak zorunda ise muhakkak güneş kremi kullanmalıyız.

Güzel bir cilt için tabi ki cildimizin kuru olmaması gerekir. Evet, kremler ile cildimizi nemlendirebiliriz ancak, en iyi nemlendirici sudur. Bol bol su içmenizi tavsiye ederiz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ