Evde Salatalık Kremi Nasıl Yapılır?

  • 29 Nisan 2016
  • 654 kez görüntülendi.
Evde Salatalık Kremi Nasıl Yapılır?

Vücudumuza birçok faydası olan salatalığın cildimiz üzerinde de oldukça fazla olumlu etkisi olan bir besin kaynağıdır. Cildimizin nem oranını dengeleyen salatalık nem oranımızı dengelemenin yanı sıra cildimiz parlak, yumuşak ve pürüzsüz hale gelir. Aynı zamanda cildimizde oluşmuş olan güneş lekeleri ve izlerin yok olmasında da etkisi fazladır. Yine aynı şekilde yüzümüzde çıkan sivilcelerinde gitmesinde etkisi büyüktür. Eğer gözlerimizde şişlik gibi sorunlar yaşıyorsak gözlerimizi kapatıp üzerine salatalık dilimleri yerleştirerek gözlerimizdeki şişkinlikten kurtulmuş oluruz hem de gözlerimiz daha diri bir görüntüye sahip olmuş olur.

Evet, salatalığın yazdığım gibi birçok faydası var. Bu faydalardan sürekli ve kolayca faydalanabilmemiz için bir krem tarifi yazacağım. Bu kremi yapabilmemiz için sadece beyaz balmumu, badem yağı ve salatalığa ihtiyacımız var. Bir tencerede kaynattığımız suyun içerisinde bir kavanozda balmumunu eritiyoruz ardından badem yağımızı ekliyoruz. Salatalığımızın kabuğunu soyuyoruz ve ince ince doğruyoruz ve ardından kavanozumuza ekliyoruz.

Sonrasında kavanozumuzun ağzını yıldızlı bir kâğıt ile kapattıktan sonra kavanozumuzu tekrar bir saat kadar kaynatıyoruz. 1 saat sonra kavanozumuzu ateşten alıyoruz ve bütün malzemeler karışıncaya kadar kırıştırıyoruz ve sonrasında süzüyoruz. Ve salatalıklı kremimiz hazır. Elde ettiğimiz kremimizi cildimize krem olarak dilediğimiz her an kullanabiliriz…

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ