Erkekler Evlilikten Neden Kaçar?

  • 09 Nisan 2016
  • 856 kez görüntülendi.
Erkekler Evlilikten Neden Kaçar?

Evlilik bayanlar için ne kadar çekici, heveslendirici gibi gözüküyor olsa da erkekleri için pek öyle değil. Peki, ama neden?

En büyük etken sorumluluk. Okulunu oku mesleğini eline al sonra evlenirsin diyerek yetiştirilen kızlar üniversitelerinin son yıllarında hayatlarında onlara uygun birisini bulup ve okulun bitince evlenmeyi talep ediyor. Ancak arada şöyle bir detay var hayatlarına aldıkları kişiler yaş aralığı olarak 2 3 yaş büyük ya da küçük oluyor, ya okul ortamından ya da arkadaş çevresinden oluyor. Kız ailesinden sürekli okulunu bitir mesleğini eline al sonra evlen kelimesini duyduğu için okulu biter bitmez evlenmek istiyor fakat erkek için o iş öyle değil okulunu bitir askerliğini yap mesleğini eline al hatta mümkünse devlet memuru ol öyle evlen yani bu yaklaşık olarak 30- 35 yaş arasına denk geliyor.

Erkekler Neden Evlilikten Kaçar

Kızın okulunu bitirmesi ise 25 – 30 yaş arasına denk geliyor. Kızlar okul biter bitmez evlenmeyi hayal ederken erkeklerin önünde evlilik için uzunca bir yol olmuş oluyor. İşte erkeklerinde evlilikten kaçma sebepleri burada ortaya çıkıyor. Kız okulunu bitiriyor beklentileri başlıyor erkek ise kendisini daha yolun başında olarak görüyor. Kız evlenmek ister, erkek ise yapacağı adımların olduğunu düşünerek ertelemeye çalışır. İlişkilerde bu tür sorunlar ayrılık nedeni bile olabiliyor çoğu zaman. Zaman zamanda mutlu son ile biterek evlenilmiş olunuyor. Ortadaki detay ise kız isteyerek erkek zorlanarak evleniyor. İki tarafta hazır olmadan yapılan evliliklerde sonradan çatlamalar oldukça fazla görülüyor, günümüzde belirtilen boşanma sayılarından da anlaşılacağı üzere. O sebeple uzmanlar iki tarafta kendisini hazır etmeden evlilik yoluna girilmesini tavsiye etmiyor.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ