Doğum Sonrası Zayıflama Yöntemleri

  • 12 Nisan 2016
  • 624 kez görüntülendi.
Doğum Sonrası Zayıflama Yöntemleri

Doğum yapan kadınların en büyük sorunlarından biri gebelik döneminde aldıkları kiloları doğumdan sonra verememektir. Ancak günümüzde değişen yaşam koşulları ve teknolojinin de etkisiyle bu kiloları vermek oldukça kolaylaşmıştır.

Gebelik döneminde kadın vücudu pek çok değişikliğe uğrar. Örneğin gebelik sırasında büyüyen rahim ancak doğumdan bir veya bir buçuk ay sonra eski haline dönerek kendini toplayabilir. Yine gebelik döneminde salgılanan hormonlar sebebiyle bazı kaslarda değişiklikler meydana gelir. Bu yüzden doğumdan sonra bu kasları etkileyecek yanlış hareketler yapmaktan kaçınmak gerekir. Buradan da anlaşılabileceği gibi gebelik döneminde alınan kiloları vermek için hemen ağır sporlara başlamak çok doğru değildir. Bunun için öncelikle bir uzmana danışmak en doğrusu olacaktır.

junge huebsche mutter trainiert ihren koerper gemeinsam mit ihrem 7 monate alten baby

Emzirme dönemi, gebelik kilolarını verebilmeniz için büyük bir avantajdır. Çünkü emzirme döneminde kadın vücudunda fazladan 500 kalori harcanır. Bu dönemde yine bir uzmana danışıp kontrollü beslenerek sağlıklı şekilde kilo vermeniz mümkündür.

Gebelik dönemi kilolarınızı sağlıklı bir şekilde verdikten sonra vücudunuzda kalan deformasyonlar, sarkmalar, selülitler, elastikiyet kaybı vb. için yine uzmanlardan destek alarak bu sorunları çözebilirsiniz. Ayrıca uzmanların bu konularda uyguladıkları çeşitli özel yöntemler vardır. Örneğin, Non invaziv yöntemi ile vücut sıkılaştırılmasında çok güzel sonuçlar alınabilmektedir. Bu yöntem ameliyatsız bir yöntemdir. Tüm Dünya’da yapılan araştırmalar bu yöntem ile kadınlarda %97 memnuniyet tespit edilmiştir. Diyet ve egzersizlerle verilemeyen kilolar için ise pressoterapi denilen lenf drenaj sistemi kullanılarak vücutta oluşmuş ödemleri atmak, metabolizmayı hızlandırmak ve vücuttaki toksinlerin atılmasını sağlamak mümkündür.

Doğum Sonrası Zayıflama Yöntemleri-1En başında belirttiğimiz gibi günümüzde doğum sonrası kilolarını vermek çok zor değildir. Bu yüzden önemli olan doğum sonrası kilolarınız değil, vücudunuza nasıl baktığınız ve sağlığınızdır. Şunu unutmamak gerekir ki her insanın dolayısıyla her kadının vücut yapısı farklıdır. Doğum sonrası dönem gebelik sürecinde kadın vücudunda meydana gelen değişiklikler sebebiyle hassas ve önemli bir dönemdir. Bu nedenle kesinlikle kulaktan dolma bilgilerle hareket edilmemelidir, mutlaka güvenilir uzmanlardan destek alınarak bu dönem en iyi ve sağlıklı olacak şekilde değerlendirilmeye çalışılmalıdır.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ