Dekoltesiz Abiye Modelleri

  • 23 Şubat 2016
  • 1.912 kez görüntülendi.
Dekoltesiz Abiye Modelleri

Özellikle kapalı bayanların tercihi olan dekoltesiz abiye modelleri, açık giyinmekten hoşlanmayan bayanlar için de üretilmekte. En çok tercih edilen modeller ise şöyle:

Kolsuz abiyeler:

Genellikle kumaş üstüne geçirilen tülle hareket kazandırılan ve gerdan bölgesini de kapatan kolsuz abiyeler, tek omuz üzerine işlenmiş taşlı detaylar yahut yine aynı omuz üzerine dikilen çiçek figürleriyle daha da dikkat çekici olabiliyor. Straplez abiyelerin üstüne giyilecek, abiyeyle aynı renk ve işlemedeki, güpürlü, transparan yahut abiye kumaşından oluşturulmuş bolero giyimi de dekolteden hoşlanmayan bayanlar için çok kullanılmakta.

İki parçalı uzun abiyeler:

Genellikle beli açıkta bırakan iki parçalı abiye modelleri, dekolte sevmeyen bayanlar için de özel tasarımlarda sunuluyor. Üst ve alt bölgelerde kullanılan farklı renkteki sade yahut işlemeli, güpürlü kumaşlarla yapılacak kombinasyonlar, kişinin zevkine bağlı olarak değişebiliyor. Kapalı bayanlar, genellikle vücudu saran bir ceket ve balık etekten oluşan kombinasyonu seçerken; açık bayanlar ise transparan kumaş üzerine işlenmiş çok yoğun taş ve dantel detaylarıyla dekolteden uzak, hoş bir görüntü tercih ediyor.

Bir diğer değişik iki parçalı abiye modeli ise, kaftanlı olanlar. Normal, sade bir kumaşla dikilen kolsuz abiye üzerine geçirilmiş, transparan kumaşlı ve işlemeli kaftanlar, bel hizasında abiyeyle aynı renk yahut uyumlu bir renkte seçilen kumaşın kemer göreviyle kullanılmasını da beraberinde getiriyor.

Uzun kollu abiyeler:

Daha çok zayıfların tercihi uzun kollu abiyeler; hem açık hem de kapalı kadınlar için üretilmekte. Göğüs üzerinde V yaka denilebilecek bir şekilde, çok hafif bir çıplaklık sergileyen model, kapalı kadınların bu detayı uygun bir eşarpla örtmelerine de izin vermekte. Bol dökümlü tercihler yerine, vücudu saran modellerin öne çıktığı uzun kollu modellerde, üst kısmın ceket tarzı dikimi ve altta balık kesim kullanımıyla da kreasyonda çeşitlilik sağlıyor.

2323

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ