Dekolte Sivilceleri Nasıl Geçer?

  • 01 Nisan 2018
  • 118 kez görüntülendi.
Dekolte Sivilceleri Nasıl Geçer?

Dekolte Sivilceleri Nasıl Geçer? Göğüs ve omuzlardaki sivilceler açık elbise giyilen yaz mevsiminde oldukça can sıkıcıdır. Doğru yöntemler ile dekolte bölgesindeki sivilceleri yok edin. Sivilcelerden kurtulmak için uygun bakım ve doğru beslenmenin önemini unutmayın.

Dekolte Sivilceleri Nasıl Geçer?

Yaz mevsiminde ince kıyafetler tercih etmek istemenize rağmen sivilceleriniz yüzünden omuz, sırt ve dekolte kısmınızı kapatmak zorunda mı kalıyorsunuz? Kapalı ve hava almayan cilt sivilce oluşuma yatkın olacaktır. Sivilcelerden doğru bakım ve beslenme yardımıyla kurtulabilirsiniz.

dekolte sivilceleri

dekolte sivilceleri

Göğüs ve Omuzlardaki Sivilcelerden Kurtulmak İçin

Salisilik asitli kremler kullanmalısınız. Bu sivilcelerinizin daha çabuk geçmesine ve izlerin yok olmasına yardımcı olur. Sivilce olan bölgenin terlemesine izin vermeyin. Bu bakteri oluşumunu arttırır. Her gün, gerekirse gün içinde iki defa duş alın. Antibakteriyel duş jeli kullanabilirsiniz. Dağılmaya müsait iltihaplı sivilceleriniz varsa kese yada peeling işlemleri yapmayın. Çok sıcak su ile duş almayın. Bu cildinizi kurutur, kendisini korumaya alan cilt daha fazla yağ salgılar. Yağsız nemlendiriciler tercih edin. Az miktarda nemlendirici kullanın. Hidrojen peroksiti pamuğun üzerine damlatarak sivilcelerinize uygulayın. Bu işlemi akşam yapın. Sabah duş almadan güneşe çıkmayın. Mutlaka güneş kremi kullanın. Güneş sivilceleri arttırma özelliğine sahiptir. Kil ve kömür maskeleri uygulayın. Maskeleri akşam uygulamanız gerekiyor. Pamuklu ve keten giysiler tercih edin. Sivilcelerinize dokunmayın. Bu diğer bölgelere de bakteri götürmenize neden olur. Süt ürünleri sivilce oluşumunu arttırabilir. Dikkatli ve az miktarda tüketin. Günde en az 2 lt su tüketin. İçerisine biraz limon damlattığınızda toksinlerin atılmasına yardımcı olacaktır. Vitamin ve mineral açısından zengin taze sebze ve meyveler tüketin. Gerekmedikçe sivilce olan bölgeye fondoten yada pudra gibi ürünler uygulamayın. Cildinizin hava almasını engelleyecektir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ