Çiller Nasıl Geçer?

  • 14 Nisan 2016
  • 651 kez görüntülendi.
Çiller Nasıl Geçer?

Çil, ciltteki pigmentlerin birikmesi sonucu derinin renk değişmesiyle oluşur. Çiller etraftaki kişilere çok sempatik ve çekici gelse de, çili olan kişilere pek öyle gelmez ve çillerinden kurtulmak isterler. Çilden kurtulmakta çok zor sayılmaz, sadece biraz dikkat ve zaman ister. Sizlere şimdi çillerden kurtulmanız için iki çeşit çil maskesi sunacağım hangisini tercih ederek kurtulursunuz sizin kararınız…

Evet, şimdi birinci çil maskesinin hazırlanışını ve uygulanışını yazayım… Bir yumurta akı ile bir çay kaşığı tarçını karıştırıyoruz, bu elde ettiğimiz karışımı çil olan bölgelere masaj yöntemi ile sürüyoruz. Maskesi cildimize sürdükten sonra 20 dakika kadar bekliyoruz. Karışım 20 dakika içerisinde yüzümüz de kuruyor zaten elimiz ile maskeyi cildimizden çıkarıyoruz. Ciltleri hassas olan kişilerin bu maskeyi kullanmalarını tavsiye etmiyoruz.

Şimdi gelelim ikinci maskemize, kaynayan suya keten tohumu ekliyoruz ve keten tohumunu ekledikten sonra su 6 – 7 dakika daha kaynatıyoruz. Kaynayan suyumuzun altını kapatıp ateşten alıyoruz ve demlemeye bırakıyoruz. Demlendikten sonra suyumuzu süzüyoruz. Elde ettiğimiz su ile yüzümüzü ovalayarak özellikle çilli bölgelere sürüyoruz. Başta da söylediğim gibi çil lekeleri hemen geçmez, geçmeleri zaman alır. Yüzümüzde biranda çıkar ama geçmesi o kadar çabuk olmaz. Yüzümüzden gitmemek için inatlaşır. En çok dikkat edilmesi gerekilen ise çil tedavisi uygulanırken asla güneş ışınlarına maruz kalmamanız.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ