Botoks Tedavisi Nedir? Nasıl Yapılır?

  • 12 Nisan 2018
  • 195 kez görüntülendi.
Botoks Tedavisi Nedir? Nasıl Yapılır?

Botoks Tedavisi

Cildimizde yıpranmalara neden olan en önemli şey, mimikleri oluşturan kasların fazlaca kullanılmasıdır. Bu yaşlanmanın giderilmesi için yapılan botoks işlemi yüzde oluşan kırışıklıkları azaltmak ya da yok etmek için yapılan bir tedavidir. Genel olarak yüz bölgesinde tercih edilir.

Botoks Nedir?

Botoksun ilacı doğrudan kas içine empoze edilir. Botulinum toksin A (botoks), Clostridium botulinum’dan meydana gelen kasın gevşetilmesi için kullanılan bir ilaç türüdür. Kaslara empoze edilen ilaç, kasların sinirler aracılığı ile uyarılmasını sağlayarak mimik kaslarında aşırı kasılma olmasını önler.

Botoksun Uygulanması Nasıl Gerçekleşir?

Tedavi gerçekleştirilecek olan cilt bölgesi genel olarak temizliği yapıldıktan sonra, mikro iğneler ile mimik kaslarına direkt olarak ilacın enjekte edilmesi sağlanır. Yaklaşık olarak 15 dakika süren bu işlem, sonuç alınması için yeterli olmaktadır. Ortalama 5 – 6 ay kadar etkisi devam etmektedir. Kalıcı olması cilt tipi farklılıklarından dolayı kişiden kişiye göre daha uzun ya da daha kısa olabiliyor.

Botoksun İlacı, Kırışıklıkları Nasıl Düzeltir?

Cildimizde bulunan hareketli kasların yani mimik adı verilen kasların normalden fazla bir şekilde çalışması sonucunda üzerinde bulunan deride katlanma oluşur ve belli bir zaman sonra çizgiler belirmeye başlar.

Dr. Buket Yıldırım tarafından açıklanan botoks işlemine göre, kaslara direkt olarak empoze edilen ilaç sayesinde ciltteki hareketlenme azalır ve gergin bir görüntü oluşur. Bu da kırışıklıkların azalmasına ya da tamamen kaybolmasını sağlar.

Botoksun Ciltte Hangi Bölgelere Yapılır?

Çoğunlukla yüz bölgesine uygulanan botoks yüzün üst taraflarında bulunan mimik kaslarının çizgilerinde kaşların ortasında oluşan kırışıklıklarda, gözlerin çevresinde alının ortasında oluşan çizgilerde, burun bölgesinde burun kökü ya da bunny stick diye adlandırılan burun çizgilerinde fazlaca uygulanır.

Bu Tedavi Yönteminde Nelere Dikkat Edilmesi Gerekir?

Herkesin cilt yapısı farklı olduğundan öncelikle cilt incelemesi yapılmalıdır. Cilt hastalığı var mı yok mu? Bu tedavi için cilt uygun mu? gibi soruların cevabı verilmelidir? Bundan sonrasında en münasip olan ürün tercih edilmelidir. Konu sağlığı ilgilendiren bir konu olduğundan, işlem yapılırken hijyen ve steril olunmasına dikkat edilmelidir. Doğru bir ürün seçimi ile iyi sonuçlar alınabileceğini söyleyen Dr. Buket Yıldırım, bu işin özenle yapılması gerektiğini ifade ediyor.

Kaynak : https://www.drbuketyildirim.com/botoks.html

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ