Bebeğinizin cildi çok kuruysa nelere dikkat etmelisiniz?

  • 19 Şubat 2016
  • 643 kez görüntülendi.
Bebeğinizin cildi çok kuruysa nelere dikkat etmelisiniz?

Yeni doğan bebeğinizin hormonlarında oluşan değişikliklerinden ötürü cildinde kuruma yaşanması oldukça normaldir. Gerek cilt problemleri, gerek hormon değişiklikleri gerekse ortamda buluna kuru hava gibi durumlar bebeğinizin cildinde kurumaya ve pullanmaya neden olabilir. Bu sorunun çözümü ise doğru havalandırma, doğru nemlendirme ve banyo yaptırma ile mümkündür.

Ev havasının kalitesi

Evinizin havası bebeğinizin cildini önemli derecede etkileyecektir. Evinizin çok sıcak olması sanılanın aksine bebeğinizin cildi için olumlu değil olumsuz bir durumdur. 22-23 dereceden yukarı bir derecedeki ev bebeğinize çok sıcak gelecek ve cildindeki suyun kısa sürede buharlaşmasına neden olacaktır. 22-23 derecede bulunan ev havanızda bebeğinizin üşüdüğünü düşünüyorsanız evinizin ısısını artırmak yerine bebeğinizi ince bir kat daha giydirmek daha mantıklı bir işlem olacaktır.

Nemlendirme ve banyo yaptırma

  • Bebeğinizin düzenli olarak banyo yapması cildinin nemli kalması için önemlidir fakat gün aşırı ya da birkaç günde bir yapılan banyo da cildin nemlenmesini olumsuz yönde etkileyebilir.
  • Bebeğinize yaptıracağınız banyolarda bebekler için özel olarak üretilen şampuan ve sabunları kullanmanız oldukça önemlidir. Bebek cildini koruyan bu şampuan ve sabunlar doktor tavsiyesi üzerine satın alınabilir.
  • Evinizde özellikle bebeğinizin yattığı odayı nemlendirmeniz oldukça önemlidir. Havayı buhar ile nemlendirici ürünlerin yanı sıra kaloriferlere asacağınız su kapları da odanın nemlendirilmesi için olumlu etkiler doğuracaktır.
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ