Abiye tunik modelleri

  • 17 Şubat 2016
  • 1.583 kez görüntülendi.
Abiye tunik modelleri

Daha çok kapalı bayanların tercihi olan tunikler, artık daha kadınsı biçimde de sunuluyor. En çok bilinen abiye tunik modelleri ise şöyle:

Motifli tunikler:

Daha nostaljik bir hava yaratan bu tunikler kaftan tarzı olmakta. Osmanlı motiflerini bünyesinde barındıran tasarımlarla, altın ve gümüş renkli işlemeleri daha görkemli ve ihtişam dolu bir görüntü sunuyor. Özellikle tuniğin ön kısımlarında şerit olarak görülen bu motifler, tuniğin geri kalan kısmını sade bırakarak tamamlanıyor. En çok tercih edilen renkler ise beyaz üstü altın, kırmızı üstü altın, lacivert üstü gümüş oluyor.

Tül detaylı tunikler:

Tuniğin kalça bölümünü sakladığını düşünürsek, tunik üzerindeki detaylandırmanın bu dikkati tamamen dağıtacağını söylemek de yanlış olmaz. Özellikle transparan yahut tül kumaşlar üzerine dantel işlemelerle kendini ortaya koyan modeller, birçok abiye tercihinde kadınların yardımcısı olmakta. Tunik kollarına eklenen tüller yahut sadece alt kısımlara eklenen tüller de modeli çeşitlendirmekte. Alt tarafı kabarık tunikler için ön kısa arka uzun ve arkasındaki tül kuyruk eklentisi de abiye tunik modelleri arasında oldukça göze çarpıyor.

Askılı/ kısa kollu tunikler:

Pek tercih edilmeyen bu model, gerçekten de hoş bir görüntü sağlamıyor. Tunik göğüs dekoltesi verecek şekilde tasarlansa da alta giyilen bluz tabii ki bu dekolteyi saklıyor ve uyumsuz bir görüntü oluşturuyor. Renk uyumuyla da kurtarılamayacak bu durum, pek çok kadın için modelin tercih edilmemesi sonucunu doğuruyor.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ