10 Maddede Sağlıklı Saçlar

 • 27 Nisan 2016
 • 515 kez görüntülendi.
10 Maddede Sağlıklı Saçlar

Şimdi sizlere 10 adımda bakımlı saçlara nasıl sahip olabiliriz onları yazacağım…

 1. Stres saçlarımızın dökülmesine neden olabilir bu nedenle stresten uzak durmalıyız.
 2. Duş alırken saçlarımızı iyi durulamalıyız. Sabunlu kalan veya iyi durulanmayan saçlar çok çabuk yağlanır, saçlarda elektriklenme olur ve saçlarımız matlaşır.
 3. Saçlarımızı sürekli ellememeliyiz, sürekli saçlarımızı ellememiz saçlarımızı yağlandırır ve çok yağlanan saçlarımız dökülür.
 4. Yoğun saç dökülmesi problemine karşı bitkisel içerikli saç maskeleri kullanarak saç dökülmelerine engel olabiliriz.
 5. Sağlıklı beslenmeliyiz, yanlış yapılan diyetler hızlı alınan kilolar veya verilen kilolar saç dökülmelerine neden olur bu nedenle sağlıklı beslenilmeli.
 6. Saçlarımızı tararken dikkatli olunmalı ve saçlarımızı taramak için uygun tarak seçmeliyiz. Taramadan önce saçlarımıza sıvı saç kremi kullanmamız saçlarımızın yıpranmasını ve dökülmesini engellemeye yardımcı olur.
 7. Saçlarımıza her zaman bakım uygulamalıyız ancak mevsim geçişleri saç dökülmelerine neden olabiliyor bu nedenle mevsim geçişlerinde daha özenli bakılmalıdır.
 8. Saçlarımızı yaparken ve yaptırırken dikkatli olmalıyız. Elektrikli cihazlar uygulayacaksak eğer önceden saçlarımıza sıvı saç kremi kullanmalıyız bu durum saçlarımızı yıpranmaktan korur.
 9. Saç tipimizi tanımalıyız, saç tipimize göre olan ürünleri kullanmalıyız eğer uygun olmayan ürünleri kullanırsak ürünlerin yararı yerine zararını görürüz.
 10. Saçlarımızı yıkarken saçlarımızın derisine masaj yapmalıyız. Masaj saçlarımızı güçlendirir.
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ