10 adımda yaşlanma etkilerinden korunma

  • 14 Şubat 2016
  • 619 kez görüntülendi.
10 adımda yaşlanma etkilerinden korunma

Günlük yaşantınıza yapacağınız ufak değişiklikler ile yaşlanmaya biraz daha uzak kalabilirsiniz. Bazı püf noktalar Dr. Funda Ataman tarafından verilirken, cilt yaşlanmasında sizlere yardımcı olabilecek ve bu süreci uzatabilecek bazı bilgiler şöyledir.

Cilt bakımına başlayın

İleri de yaşlılık belirtileri ile çok kısa sürede karşılaşmamak için cilt bakımlarına 20’li yaşlarda başlanılması gerekiyor. Bir dermatolog bu konuda sizlere etkin bilgilerini sunabilecektir.

Yumuşak temizleyiciler

Eğer ki cildiniz yağlı bir yapıya sahip ise, hafif ve yağ oranı düşük ya da yağsız nemlendiriciler kullanılmalıdır. Nemlendirici kullanmadan önce, öncelikle yağdan arındırılmalıdır. Cilt yağdan uzak tutularak daha sonra ister kuru ister yağlı cilt olsun nemlendirici kullanmak önemlidir.

Cilde özel nemlendirici

Cildi koruyan ve geliştiren ürünlerden birisi nemlendiricidir. Fakat cilde özel seçimler yapıldığında daha faydalı olabilecektir.

Güneşten korunun

Güneş ışınlarının zararlı etkilerinden korunabilmek için, 30 koruma faktörü ile sizlere sunulan güneş kremleri kullanılabilir. Güneşin etkisini hiçbir zaman tam algılayamazsınız. Yaz aylarında genel olarak bu kremleri her daim kullanmak gerekebilir.

Günlük bakım

Her gün sabah uyandığınızda ilk işiniz cildinizi temizlemek olsun. Nemlendirici ve güneş krem kullanımı da ihmal edilmemelidir.

Peeling

Kuru cilt yapısına sahip kişiler, haftada bir defa olmak üzere peeling uygulaması gerekiyor. Eğer ki cildiniz yağlı ise iki defa uygulamak gerekebilir. Cilt hassas ve aknelere sahip ise cilt uzmanı ile konuşmakta yarar var.

  • Sigaradan uzak durun
  • Egzersizleri ihmal etmeyin
  • Beslenmenizde cildinize faydalı gıdalar kullanın
  • Stresten mümkün olduğunca uzak durmaya çalışın
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ